loading

ویرایش نیتیو مقاله

ویرایش نیتیو مقاله توسط شرکت دانش بنیان از کشور انگلستان به همراه گواهی تضمین کد دار و قابل استعلام انجام می شود. ادیتور های نیتیو متناسب با رشته شما انتخاب شده و تضمین ادیت رایگان، با توجه به نظرات اصلاحی مجله وجود دارد. 

 

 

مهمترین موارد ویرایش نیتیو مقاله:

ویرایش نیتیو (Native Edit) یا ادیت نیتیو چیست؟

 

 

ویرایش نیتیو انگلیسی که در زبان فارسی به آن ویرایش بومی هم گفته می شود در واقع ویراستاری مقاله توسط فردی است که دو شرط اصلی را داشته باشد. یکی اینکه زبان مادریش انگلیسی باشد و علاوه بر آن، این فرد دوره های تخصصی ویراستاری انگلیسی را گذرانده باشد. این دوره ها توسط موسسه های بسیار معتبر بین المللی برگزار می شود و افراد بعد از طی کردن این دوره ها به ادیتور نیتیو تبدیل می شوند. حالا سوالی که پیش میاد این است که، اگه فردی این دو شرط را داشت، می تواند هر مقاله علمی را ادیت نیتیو کند؟ البته که نه. این دو شرط لازمه ولی کافی نیست. مورد دیگری که باید به آن توجه کنیم، تحصیلات ادیتور نیتیو است. ویراستار نیتیو باید هم رشته با مقاله ای باشد که قرار است ادیت کند. دلیلش این است که ادیتور باید اول مقاله را بفهمد، با کلمات تخصصی رشته آشنا باشد تا بعدا بتواند مقاله را ادیت تخصصی کند.

 

چرا مقاله به ویرایش نیتیو نیاز دارد؟

 

برای جواب دادن به این سوال، اجازه بدید اول نتایج یک پژوهش را به شما بگویم. در یک تحقیق 12000 مقاله که برای چاپ در یک مجله علمی (ISI , Q1) سابمیت شده بوند از نظر ایرادهای گرامری و ویرایشی بررسی شدند. نتایج نشان داد که 49 درصد مقالات سابمیت شده، 10 تا 15 ایراد ویرایشی و گرامری در هر 1000 کلمه مقاله داشته اند. این یعنی اگر متوسط تعداد کلمات مقاله را 3000 کلمه در نظر بگیریم، تعداد ایراد های گرامری و ویرایشی به 30 تا 45 غلط در هر مقاله میرسد. نتیجه جالب دیگری که از این تحقیق بدست آمده، نشان میدهید که نویسنده گان از کشورهای انگلیسی زبان مانند انگلستان، آمریکا و کانادا، به طور 5 تا 10 ایراد گرامری و ویرایشی در هر مقاله داشته اند.

حتما الان از خودتان می پرسید، اگر نویسنده گان مقاله از کشورهای انگلیسی زبان، این همه ایراد گرامری و ویرایشی دارند، ما نویسنده گان ایرانی، چند تا ایراد گرامری در هر مقاله داریم؟ بر اساس بررسی های ما در مقالات ادیت شده در موسسه رادان، بین 40 تا 65 ایراد ویرایشی و گرامری در هر مقاله مشاهده شده است.

آیا می دانید که دلیل ریجکت حدود 70 درصد مقالات غیر انگلیسی زبانان، مشکلات و ایراد های گرامری و ویرایشی است و نه اشکالات علمی آنها؟

با توجه به اهمیت نگارش دقیق، گویا و بدون ایراد ویرایشی، و از انجاییکه مجلات علمی نمی خواهد اعتبار خود را به دلیل ایراد های گرامری و ویرایشی از دست بدهند، ویرایش نیتیو مقاله را به همه نویسنده گان به خصوص نویسنده گان کشورهای غیر انگلیسی زبان به شدت توصیه کرده و عملا بدون ادیت نیتیو و ارایه گواهی ادیت، شانس چاپ در این مجلات وجود ندارد.   

   

ادیت نیتیو شامل چه مواردی می شود؟

 

 همه ما وقتی مقاله انگلیسی مینویسیم، با وجود اینکه خیلی سعی میکنیم که قوانین نگارشی و گرامری را رعایت کنیم ولی در نهایت وقتی مقاله تمام میشه کاملا مشخصه که یک فرد غیر نیتیو مقاله را نوشته است. دلیل اصلی اینه که ما فارسی فکر میکنیم و می خواهیم انگلیسی بنویسیم. ادیتور نیتیو در حقیقت چندین کار روی مقاله شما انجام می دهد. اولین کاری که ویراستار نیتیو انجام می دهد، اصلاح ایراد های گرامری و اشکالات ویرایشی مقاله شما است. شاید فکر کنید که این کار اصلی ترین کار ادیتور نیتیو باشد. البته رفع ایراد های گرامری مقاله، هر چند شرط لازم است ولی به هیچ عنوان کافی نیست. ما در موسسه رادان انگلیش ادیت هر روز تعداد زیادی مقاله دریافت می کینم که نویسنده گان تقریبا اغلب نکات ویرایشی و گرامری را رعایت کرده اند ولی مجله باز هم از انها ادیت نیتیو خواسته است. واقعیت این است که ادیت نیتیو فقط بر طرف کردن ایراد های گرامری نیست.

 

مهمترین کارهایی که در ویرایش نیتیو، علاوه بر تصحیح ایراد های گرامری انجام می شود.

 

 1. ایجاد یکپارچگی و تصحیح زمانی افعال
 2. ایجاد تقارن زمانی مناسب با بین جملات
 3. تصحیح لحن بیان جملات
 4. اصلاح ارتباطات فعل و فاعل
 5. معلوم و مجهول
 6. تصحیح کاربرد حروف تعریف، سجاوندی
 7. تصحیح واژگان
 8. اصلاح ساختار جمله ها
 9. رفع ابهام در مقاله
 10. ایجاد ارتباط معقول و متناسب بین جملات و ایجاد یکنواختی در متن
 11. ویرایش به یکی از سبک های انگلیسی یا آمریکایی

ویراستار نیتیو تمام کارها را به صورت ترک چینج بر روی فایل ورد شما انجام می دهد. تمامی تغییرات قابل مشاهده بوده و شما می توانید با توجه به این نکات و اصلاحات انجام شده، در آینده مقالات بهتری بنویسید.

چنانچه به هر دلیل، ادیتور نیتیو، بخشی از مقاله شما را متوجه نشود، برای همان بخش کامنت می گذارد و کارشناسان ما به کمک شما این بخش را بازنویسی کرده و مجددا ویراستار نیتیو، ویرایش رایگان می نماید.

 

 

چرا باید ادیتور نیتیو، در زمینه مقاله ما متخصص (subject-area specialist) باشد؟

 

هر رشته دارای اصطلاحات تخصصی و ترمینولوژی ویژه ای که دارای بار مفهومی خاص خود است. ویراستار نیتیو هم رشته شما انتخاب می شود و این موضوع سبب می شود که ادیتور درک کاملی از مقاله شما داشته باشد و در زمان ادیت، مفاهیم کلمات تخصصی شما را تغییر ندهد.  شرکت دانش بنیان انگلیسی که ادیت نیتیو مقالات را انجام می دهد دارای بیش از 700 ادیتور نیتیو در تمامی رشته ها و گرایش ها است. این ویراستاران علاوه بر اینکه در زمینه موضوعی مقاله شما دارای تحصیلات دانشگاهی (حداقل کارشناسی ارشد) هستند، دوره های تخصصی ویراستاری را در موسسه های بین المللی گذرانده و ادیتور تخصصی رشته مورد نظر شده اند.  

 

گواهی ویرایش نیتیو چیست؟

 

گواهی ادیت یا تاییدیه ادیت (Certification Letter)، در حقیقت یک سند رسمی انجام ادیت است که توسط شرکت دانش بنیان از کشور انگلستان (Native English Edit) صادر می شود. ارایه این گواهی به مجله در زمان سابمیت مقاله، ضمن اینکه نوعی احترام به مجله به حساب می آیند، سبب می شود که مجله از گرفتن ایراد های کلی در مورد مشکلات گرامری خودداری نماید و روند داوری تا چاپ مقاله شما، سریع تر طی گردد.

گواهی تضمین ادیت دارای کد یکتا و منحصر به فرد بوده و قابلیت صحت سنجی و استعلام از شرکت انگلیسی را دارد. در این گواهی عنوان مقاله، اسامی نویسنده گان و کد مقاله قید می شود. توصیه می شود گواهی ادیت در زمان سابمیت مقاله، به عنوان مدارک تکمیلی به مجله ارسال گردد.

توجه کنید این گواهی باید حتما توسط یک شرکت از کشور انگلیسی زبان همانند انگلیش یا آمریکا صادر شده باشد. گواهی تضمین ادیت که توسط شرکت های ایرانی صادر می شوند، فاقد اعتبار برای مجلات ISI و معتبر خارجی می باشند.

اگر به هر دلیل، مجبور به تغییر عنوان مقاله و یا نام نویسنده گان شوید، موسسه رادان انگلیش ادیت، گواهی تضمین ادیت جدید را رایگان صادر به شما ارسال می کند.

 

امنیت مقالات و مالکیت مادی و معنوی آن چگونه تضمین می شود؟

 

ما میدانیم که مقاله شما حاصل چندین سال تلاش و فعالیت علمی شما است و حفظ امنیت، محرمانه بودن آن بسیار مهم است. برای حفظ امنیت مقاله شما یک سامانه کاملا امن بین ما و شرکت  انگلیسی ادیت کننده برقرار است. تمامی ویراستاران به صورت کاملا قانونی ملزم به رعایت محرمانگی بوده و تمام حقوق مادی و و معنوی مقاله متعلق به شما نویسنده گان می باشد. علاوه بر این، لطف کنید و قبل از ارسال مقاله، مشخصات فردی، آدرس، نمودار ها، جداول عددی و همچنین رفرنس های انتهایی مقاله را حذف کنید. این کار سبب می شود که تعداد کلمات و هزینه کاهش یافته و همچنین مقاله به دلیل ناقص بودن جذابیت سرقت ادبی نداشته باشد.  

 

هزینه و زمان ویرایش تضمینی و نیتیو چگونه است؟

 

افتخار ما این است که علاوه بر دقت، سرعت و کیفیت برتر خدمات، هزینه عادلانه ای برای این خدمات ارایه می کنیم. نحوه محاسبه هزینه انجام خدمات  ترجمه  و ویرایش تضمینی بسیار شفاف و دقیق بوده و به صورت ترکیبی از زمان لازم و تعداد کلمات مقاله می باشد. خدمات ما معمولا از یک تا ده روزه قابل انجام است. برای اطلاع دقیق از تعرفه ادیت به بخش هزینه ها مراجعه فرمایید.

 

آیا گارانتی یا تضمین ادیت مجدد رایگان برای مقاله ادیت شده وجود دارد؟

 

بله ویرایش مجدد رایگان است. اصلاح گرامری، ویرایش فنی و ادیت حرفه ای نیتیو (Native Edit) مقالات با بهره گیری از ویراستاران خارجی (Native Editors) که زبان مادری آنها انگلیسی است، انجام می گیرد. انتخاب ویراستار حرفه ای انگلیسی بر اساس تطابق مقاله شما و تخصص ادیتور بوده و این امر سبب می گردد، ویرایش مقاله با کیفیت عالی انجام گیرد. علاوه بر این چنانچه بعد از ویرایش نیتیو (Native Edit) به هر دلیل، در مقاله ادیت شده، حتی یک ایراد گرامری مشخص گردد، و یا مجله به ویرایش مقاله ایراد بگیرد، ویراستار موظف است که کل مقاله شما را به صورت رایگان مورد بررسی قرار داده و اشکالات احتمالی را بر طرف کند. این تضمین مادام العمر و دایمی بوده و تا اخذ پذیرش و چاپ مقاله معتبر است.

پشتیبانی تا چاپ مقاله شما ادامه می یابد و اگر بعد  از ویرایش مقاله به هر دلیل ازجمله نظرات داوران مجبور به افزودن بخش هایی به مقاله شوید، فقط هزینه این بخش های جدید، پرداخت می شود.

 

جمع بندی و سخن پایانی

 

برای چاپ مقاله انگلیسی در مجلات معتبر بین المللی خصوصا مجلات آی اس آی و با ایمپکت فکتور بالا، ویرایش نیتیو و تخصصی مقاله از موارد الزامی است. موسسه رادان انگلیش ادیت، نماینده انحصاری شرکت دانش بنیان از کشور انگلستان (Native English Edit) مفتخر است که از سال 1999 با ارایه خدمات ادیت نیتیو با گواهی کد دار و تضمین ویرایش مجدد رایگان، زمینه ساز اخذ پذیرش و چاپ بسیاری از مقاله های پژوهشگران ایرانی در مجلات معتبر بوده است.

ترجمه و ویرایش نیتیو با گواهی از انگلستان، 65 تومان کلمه ای