ویرایش نیتیو مقاله

ویرایش نیتیو مقاله 

ویرایش نیتیو مقاله توسط شرکت دانش بنیان از کشور انگلستان به همراه گواهی تضمین کد دار و قابل استعلام انجام می شود. ادیتور های نیتیو متناسب با رشته شما انتخاب شده و تضمین ادیت رایگان، با توجه به نظرات اصلاحی مجله وجود دارد.

کیفیت تضمین شده

بهره گیری از ویراستاران خارجی

بهترین انتخاب

ادیت تضمینی و ویرایش بومی

مهمترین موارد ویرایش نیتیو مقاله:

ما چگونه کار می کنیم؟

روند کار ما بسیار ساده است ، کار شما فقط در 4 مرحله انجام خواهد شد.

1

ارسال سفارش از شما

2

پیشنهاد قیمت از ما

3

پرداخت هزینه از شما

 
4

انجام کار و پشتیبانی از ما

 

ویرایش نیتیو مقاله (Native Edit) یا ادیت نیتیو مقاله چیست؟

فهرست مطالب

 • ویرایش نیتیو به چه معنی است؟
 • چرا مقاله به ویرایش نیتیو نیاز دارد؟
 • ادیت نیتیو شامل چه مواردی می شود؟
 • چرا باید ادیتور نیتیو، در زمینه مقاله ما متخصص (subject-area specialist) باشد؟
 • ویراستاری نیتیو در چه رشته ها و گرایش ها انجام می شود؟
 • اگر ویراستار نیتیو خارجی، متوجه مفهوم بخش هایی از مقاله نشود، چه اتفاقی می افتد؟
 • گواهی ویرایش مقاله (certification letter) چیست؟
 • آیا امکان صدور نامه گواهی معتبر برای ویرایش نیتیو وجود دارد؟
 • آیا واقعا مقاله توسط ویراستار نیتیو خارجی، ویرایش می شود؟
 • امنیت مقالات و مالکیت مادی و معنوی آن چگونه تضمین می شود؟
 • هزینه و زمان ویرایش تضمینی و نیتیو چگونه است؟
 • آیا ویراستاری متن انگلیسی، پایان نامه، کتاب و سایر متون هم انجام می گیرد؟
 • آیا گارانتی یا تضمین ادیت مجدد رایگان برای مقاله ادیت شده وجود دارد؟
 • اگر مجله به مقاله ادیت شده، ایراد بگیرید، چه اتفاقی می افتد؟
 • جمع بندی و سخن پایانی

 

 

ویرایش نیتیو (Native Edit) به چه معنی است؟

ویرایش نیتیو مقاله انگلیسی که در زبان فارسی به آن ویرایش بومی مقاله هم گفته می شود در واقع ویراستاری مقاله توسط فردی است که دو شرط اصلی را داشته باشد. یکی اینکه زبان مادریش انگلیسی باشد و علاوه بر آن، این فرد دوره های تخصصی ویراستاری مقاله انگلیسی را گذرانده باشد.

این دوره ها توسط موسسه های بسیار معتبر بین المللی برگزار می شود و افراد بعد از طی کردن این دوره ها به ادیتور نیتیو تبدیل می شوند. حالا سوالی که پیش میاید این است که، اگه فردی این دو شرط را داشت، می تواند هر مقاله علمی را ادیت نیتیو کند؟ البته که نه. این دو شرط لازمه ولی کافی نیست.

مورد دیگری که باید به آن توجه کنیم، تحصیلات ادیتور نیتیو است. ویراستار نیتیو باید هم رشته با مقاله ای باشد که قرار است، ادیت کند. دلیلش این است که ادیتور باید اول مقاله را درک کند، با کلمات تخصصی رشته آشنا باشد تا بعدا بتواند مقاله را ادیت تخصصی کند.

چرا مقاله به ویرایش نیتیو نیاز دارد؟

برای جواب دادن به این سوال، اجازه بدید اول نتایج یک پژوهش را به شما بگویم. در یک تحقیق 12000 مقاله که برای چاپ در یک مجله علمی (ISI , Q1) سابمیت شده بوند از نظر ایرادهای گرامری و ویرایشی بررسی شدند. نتایج نشان داد که 49 درصد مقالات سابمیت شده، 10 تا 15 ایراد ویرایشی و گرامری در هر 1000 کلمه مقاله داشته اند.

این یعنی اگر متوسط تعداد کلمات مقاله را 3000 کلمه در نظر بگیریم، تعداد ایراد های گرامری و ویرایشی به 30 تا 45 غلط در هر مقاله میرسد. نتیجه جالب دیگری که از این تحقیق بدست آمده، نشان میدهید که نویسنده گان از کشورهای انگلیسی زبان مانند انگلستان، آمریکا و کانادا، به طور 5 تا 10 ایراد گرامری و ویرایشی در هر مقاله داشته اند.
حتما الان از خودتان می پرسید، اگر نویسنده گان مقاله از کشورهای انگلیسی زبان، این همه ایراد گرامری و ویرایشی دارند، ما نویسنده گان ایرانی، چند تا ایراد گرامری در هر مقاله داریم؟ بر اساس بررسی های ما در مقالات ادیت شده در موسسه رادان، بین 40 تا 65 ایراد ویرایشی و گرامری در هر مقاله مشاهده شده است.
آیا می دانید که دلیل ریجکت مقاله حدود 70 درصد مقالات غیر انگلیسی زبانان، مشکلات و ایراد های گرامری و ویرایشی است و نه اشکالات علمی آنها؟
نگارش مقاله به صورت دقیق، گویا و بدون ایراد ویرایشی بودن آن از مهمترین دلایل پذیرش و چاپ مقاله در مجلات معتبر بین المللی است. از انجاییکه مجلات علمی نمی خواهد اعتبار خود را به دلیل ایراد های گرامری و ویرایشی از دست بدهند، ویرایش نیتیو مقاله را به همه نویسنده گان به خصوص نویسنده گان کشورهای غیر انگلیسی زبان به شدت توصیه می کنند. در حقیقت بدون ادیت نیتیو و ارایه گواهی ادیت معتبر، شانس پذیرش و چاپ مقاله در این مجلات به شدت کاهش می یابد.

 

ادیت نیتیو شامل چه مواردی می شود؟

همه ما وقتی مقاله یا متن انگلیسی مینویسیم، با وجود اینکه خیلی سعی میکنیم که قوانین نگارشی و گرامری را رعایت کنیم ولی در نهایت کاملا مشخص است که یک فرد غیر نیتیو مقاله را نوشته است. دلیل اصلی این که ما فارسی فکر میکنیم و می خواهیم انگلیسی بنویسیم.

ادیتور نیتیو در ارایه خدمات ویراستاری چندین کار روی مقاله شما انجام می دهد. اولین کاری که ویراستار نیتیو انجام می دهد، اصلاح ایراد های گرامری و اشکالات ویرایشی مقاله شما است. شاید فکر کنید که این کار اصلی ترین کار ویراستار بومی باشد.

البته رفع ایراد های گرامری مقاله، هر چند شرط لازم است ولی به هیچ عنوان کافی نیست. ما در موسسه رادان انگلیش ادیت هر روز تعداد زیادی مقاله دریافت می کینم که نویسنده گان تقریبا اغلب نکات ویرایشی و گرامری را رعایت کرده اند ولی مجله باز هم از انها ادیت نیتیو خواسته است. واقعیت این است که ادیت نیتیو فقط بر طرف کردن ایراد های گرامری نیست. خدمات ویرایش نیتیو مقاله علاوه بر تصحیح گرامری شامل این موارد است:

 • ایجاد یکپارچگی و تصحیح زمانی افعال
 • ایجاد تقارن زمانی مناسب با بین جملات
 • تصحیح لحن بیان جملات
 • اصلاح ارتباطات فعل و فاعل، معلوم و مجهول
 • تصحیح کاربرد حروف تعریف، سجاوندی
 • تصحیح واژگان
 • اصلاح ساختار جمله ها
 • رفع ابهام در مقاله
 • ایجاد ارتباط معقول و متناسب بین جملات و ایجاد یکنواختی در متن
 • ویرایش به یکی از سبک های انگلیسی یا آمریکایی

 

آیا اصلاحات گرامری و تغییرات ویراستاری انجام شده در مقاله قابل مشاهده است؟

ویراستار نیتیو تمام کارها را به صورت ترک چینج (Track change) بر روی فایل ورد شما انجام می دهد. تمامی تغییرات قابل مشاهده بوده و شما می توانید با توجه به این نکات و اصلاحات گرامری انجام شده، در آینده مقالات بهتری بنویسید.

اگر ویراستار نیتیو خارجی، متوجه بخش هایی از مقاله نشود، چه اتفاقی می افتد؟

چنانچه به هر دلیل، ادیتور نیتیو، بخشی از مقاله شما را متوجه نشود، برای همان بخش کامنت می گذارد و کارشناسان ترجمه تخصصی ما به کمک شما این بخش را بازنویسی کرده و مجددا ویراستار نیتیو، ویرایش رایگان می نماید.

چرا باید ادیتور نیتیو، در زمینه مقاله ما متخصص (subject-area specialist) باشد؟

هر رشته دارای اصطلاحات تخصصی و ترمینولوژی ویژه ای است که دارای بار مفهومی خاص خود می باشد. ویراستار نیتیو، هم رشته شما انتخاب می شود. این موضوع سبب می شود که ادیتور درک کاملی از مقاله شما داشته باشد و در زمان ادیت، مفاهیم کلمات تخصصی شما را تغییر ندهد.

ویراستاری نیتیو در چه رشته ها و گرایش ها انجام می شود؟

شرکت دانش بنیان انگلیسی که ادیت نیتیو (Native Editing)، پروف ریدینگ (Proofreading) و کپی ادیدتینگ (Copyediting) مقالات را انجام می دهد دارای بیش از 700 ادیتور نیتیو در تمامی رشته ها و گرایش ها است. این ویراستاران علاوه بر اینکه در زمینه موضوعی مقاله شما دارای تحصیلات دانشگاهی (حداقل کارشناسی ارشد) هستند، دوره های تخصصی ویراستاری را در موسسه های بین المللی گذرانده و ادیتور تخصصی رشته مورد نظر شده اند.

گواهی ویرایش نیتیو چیست؟ آیا امکان صدور نامه برای ویرایش نیتیو وجود دارد؟

گواهی ادیت یا تاییدیه ادیت (Certification Letter)، در حقیقت یک سند رسمی انجام ادیت است که توسط شرکت دانش بنیان از کشور انگلستان (Native English Edit) صادر می شود. ارایه این گواهی به مجله در زمان سابمیت مقاله، ضمن اینکه نوعی احترام به مجله به حساب می آیند، سبب می شود که مجله از گرفتن ایراد های کلی در مورد مشکلات گرامری خودداری نماید و روند داوری تا چاپ مقاله شما، سریع تر طی گردد.
گارانتی یا گواهی نامه تضمین ادیت دارای کد یکتا و منحصر به فرد بوده و قابلیت صحت سنجی و استعلام از شرکت انگلیسی را دارد. در گواهینامه ویرایش عنوان مقاله، اسامی نویسنده گان و کد مقاله قید می شود. توصیه می شود گواهی ادیت در زمان سابمیت مقاله، به عنوان مدارک تکمیلی به مجله ارسال گردد. بهتر است در زمان سابمیت مقاله در ژورنال در بخش نامه به ادیتور (Letter to Editor)، به ویرایش نیتیو مقاله توسط شرکت انگلیسی و ادیتور نیتیو (Native Editor) اشاره گردد.
توجه کنید این گواهی باید حتما توسط یک شرکت از کشور انگلیسی زبان همانند انگلیش یا آمریکا صادر شده باشد. گواهی تضمین ادیت که توسط شرکت های ایرانی صادر می شوند، فاقد اعتبار برای مجلات ISI و معتبر خارجی می باشند.
اگر به هر دلیل، مجبور به تغییر عنوان مقاله و یا نام نویسنده گان شوید، موسسه رادان انگلیش ادیت، گواهی تضمین ادیت جدید را رایگان صادر به شما ارسال می کند.

آیا واقعا مقاله توسط ویراستار نیتیو، ویرایش می شود؟

رادان انگلیش ادیت نمایندگی رسمی و انحصاری شرکت نیتیو انگلیش ادیت از کشور انگلستان بوده و همه مقالات برای ادیت به این شرکت ارسال می شوند. این شرکت پس از ویراستاری نیتیو، گواهی نامه ویرایش و تضمین را به همراه کد یکتا برای هر مقاله ادیت شده صادر می کند. این کد توسط مجلات یا حتی خود قابلیت صحت سنجی دارد.

امنیت مقالات و مالکیت مادی و معنوی آن چگونه تضمین می شود؟

ما میدانیم که مقاله شما حاصل چندین سال تلاش و فعالیت علمی شما است و حفظ امنیت، محرمانه بودن آن بسیار مهم است. برای حفظ امنیت مقاله شما یک سامانه کاملا امن بین ما و شرکت انگلیسی ادیت کننده برقرار است. تمامی ویراستاران به صورت کاملا قانونی ملزم به رعایت محرمانگی بوده و تمام حقوق مادی و و معنوی مقاله متعلق به شما نویسنده گان می باشد.

علاوه بر این، لطف کنید و قبل از ارسال مقاله، مشخصات فردی، آدرس، نمودار ها، جداول عددی و همچنین رفرنس های انتهایی مقاله را حذف کنید. این کار سبب می شود که تعداد کلمات و هزینه کاهش یافته و همچنین مقاله به دلیل ناقص بودن جذابیت سرقت ادبی نداشته باشد.

هزینه و زمان ویرایش تضمینی و نیتیو چگونه است؟

افتخار ما این است که علاوه بر دقت، سرعت و کیفیت برتر خدمات، هزینه عادلانه ای برای این خدمات ارایه می کنیم. نحوه محاسبه هزینه انجام خدمات ترجمه و ویرایش تضمینی بسیار شفاف و دقیق بوده و به صورت ترکیبی از زمان لازم و تعداد کلمات مقاله می باشد. خدمات ما معمولا از یک تا ده روزه قابل انجام است.

آیا ویراستاری متن انگلیسی، پایان نامه، کتاب و سایر متون هم انجام می گیرد؟

خدمات ویراستاری رادان علاوه بر مقالات علمی و پژوهشی، شامل ویرایش نیتیو برای کتاب، پایان نامه، رساله، گزارش ها و سایر متن های انگلیسی می باشد.

آیا گارانتی یا تضمین ادیت مجدد رایگان برای مقاله ادیت شده وجود دارد؟

بله. ویرایش مقاله دارای گارانتی یا تضمین مجدد رایگان است. اصلاح گرامری، ویرایش فنی و ادیت حرفه ای نیتیو (Native Edit) مقالات با بهره گیری از ویراستاران خارجی (Native Editors) که زبان مادری آنها انگلیسی است، انجام می گیرد. انتخاب ویراستار حرفه ای انگلیسی بر اساس تطابق موضوع مقاله شما و تخصص ادیتور بوده و این امر سبب می گردد، ویرایش مقاله تخصصی و با کیفیت عالی انجام گیرد.

اگر مجله به مقاله ادیت شده، ایراد بگیرید، چه اتفاقی می افتد؟

چنانچه بعد از ویرایش نیتیو (Native Edit) به هر دلیل، در مقاله ادیت شده، حتی یک ایراد گرامری مشخص گردد، و یا مجله به ویرایش مقاله ایراد بگیرد، ویراستار موظف است که کل مقاله شما را به صورت رایگان مورد بررسی قرار داده و اشکالات احتمالی را بر طرف کند.

این تضمین و گارانتی مادام العمر و دایمی بوده و تا اخذ پذیرش و چاپ مقاله معتبر است. پشتیبانی آنلاین تا چاپ مقاله شما ادامه می یابد و اگر بعد از ویرایش مقاله به هر دلیل ازجمله نظرات داوران مجبور به افزودن بخش هایی به مقاله شوید، فقط هزینه این بخش های جدید، پرداخت می شود ولی کل مقاله بازبینی و ادیت مجدد خواهد شد.

جمع بندی و سخن پایانی:

برای چاپ مقاله انگلیسی در مجلات معتبر بین المللی خصوصا مجلات آی اس آی و با ایمپکت فاکتور بالا، ویرایش نیتیو و تخصصی مقاله از موارد الزامی است. موسسه رادان انگلیش ادیت، نماینده انحصاری شرکت دانش بنیان از کشور انگلستان (Native English Edit) مفتخر است که از سال 1999 با ارایه خدمات ویراستاری نیتیو با گواهی کد دار و تضمین ویرایش مجدد رایگان، زمینه ساز اخذ پذیرش و چاپ بسیاری از مقاله های پژوهشگران ایرانی در مجلات معتبر بوده است.

خانه ثبت سفارشپشتیبانی