ویراستاری تخصصی مقاله 

ویراستاری تخصصی مقاله

ویراستاری تخصصی مقاله


فهرست مطالب

ویراستاری تخصصی مقاله چیست؟

چرا ویراستاری تخصصی مقالات لازم است؟

ادیت تخصصی توسط چه کسی انجام می‌شود؟

چه متونی به ویراستاری تخصصی نیاز دارند؟

آیا موسسه رادان، ادیتور تخصصی در تمام رشته های پزشکی و غیر پزشکی را در اخیتار دارد؟

هزینه ویراستاری تخصصی چگونه محاسبه می شود؟

جمع بندی و سخن پایانی 

ویراستاری تخصصی مقاله چیست؟

ویراستاری تخصصی فرایند برطرف کردن ایرادهای نگارشی و زبانی و تنظیم نوشته ها بر اساس معیار های پذیرفته شده یک زبان خاص است. پس از انجام ویرایش تخصصی، تمام خطا ها، ایرادهای گرامری، آشفتگی ها و نارسایی های زبانی برطرف شده و مقاله خوانا، سلیس و قابل فهم می گردد.

ویراستاری تخصصی مقاله به فرایندی گفته می‌شود که پس از آماده‌سازی متن و تصحیح نگارش و ویراستاری اولیه، انجام می‌شود. در این نوع ویراستاری، ویرایش کلمات تخصصی رشته مورد توجه قرار گرفته و ایرادهای تخصصی مقاله برطرف می شود. 

توجه داشته باشید که ترجمه تخصصی در حقیقت برگردان کردن یک متن از یک زبان به زبان دیگر به عنوان مثال ترجمه فارسی به انگلیسی، مقوله ای جداگانه است. ویراستار در ویرایش متون و کتب، زبان نوشتار اولیه شما را تغییر نمی دهد، بلکه آن را اصلاح می نماید. 

چرا ویراستاری تخصصی مقالات لازم است؟

پس از ویرایش اولیه و برطرف کردن ایرادهای گرامری و سایر اشکالات ویرایشی زبانی، نوبت به ویراستاری تخصصی و فنی می رسد. وظیفه ادیتور تخصصی بررسی و اصلاح کاربرد کلمات تخصصی است. ویراستاری تخصصی سبب می شود تا ترمینولوژی تخصصی به درستی استفاده شده و مفاهیم تخصصی و علمی به درستی انتقال یابد.  

ادیت تخصصی توسط چه کسی انجام می‌شود؟

برای ادیت تخصصی، ویراستار تخصصی باید در حوزه علمی مقاله مورد نظر متخصص باشد و اصطلاحات و کلمات تخصصی آن رشته را به صورت دقیق و کامل بداند. دارا بودن تحصیلات دانشگاهی خصوصا دکتری در رشته مقاله مورد نظر و همچنین تجربه نگارش و چاپ مقاله در مجلات علمی و معتبر بین المللی بسیار مهم است. ویراستار تخصصی در حقیقت با استفاده از دانش، تجربه و تخصص خود، ضمن برطرف کردن ایراد های نگارشی تخصصی، کیفیت نگارش مقاله را بهبود بخشیده و زمینه ساز پذیرش و چاپ مقاله را در مجلات ISI، فراهم می سازد. 

ویرایش تخصصی باید حتما ویرایش نیتیو هم باشد. ویرایش نیتیو یا ادیت بومی، باید حتما توسط ادیتورهای تخصصی یک شرکت معتبر انگلیسی و یا آمریکایی انجام گیرد. ویراستار باید هم رشته مقاله بوده و زبان مادری ویراستار، با زبان مقاله همسان باشد. بنابراین به عنوان مثال، یک فرد ایرانی که زبان مادریش فارسی است، حتی اگر در رشته تخصصی خود برجسته باشد و با اصول قوانین نگارش انگلیسی آشنا، نمی تواند جایگزین ویراستار تخصصی گردد. 

متاسفانه برخی از افراد سودجو، تلاش دارند تا ویرایش داخلی را به جای ویراستاری نیتیو خارجی قرار دهند. این امر سبب ریجکت مقاله شده و چه بسا باعث صدمات جبران ناپدیری گردد. برای اطمینان از نیتیو بودن ادیت مقاله، کافی است، قبل از ارسال مقاله و پرداخت هزینه، درخواست نمایید که مشخصات شرکت خارجی ادیت در اختیار شما قرار گیرد. با شرکت خارجی مکاتبه کنید و از صحت موضوع، اطمینان حاصل نمایید. شرکت های خارجی معتبر برای ویرایش نیتیو خود، گواهی ادیت کددار و قابل استعلام با نام، آرم و آدرس خودشان صادر می کنند. ویرایش نیتیو در این شرکت ها همیشه با تضمین ویرایش مجدد تا چاپ مقاله همراه است. ایراد های ویرایشی احتمالی مجلات را به صورت رایگان برطرف می کنند.

چه متونی به ویراستاری تخصصی نیاز دارند؟

در واقع همه متون پس از ویرایش گرامری و زبانی اولیه، نیارمند ویرایش تخصصی هستند. البته اهمیت ادیت تخصصی برای برخی از موارد همانند مقالات علمی، کتاب های دانشگاهی، گزارش های علمی، پایان نامه ها و اسناد و مدارک حقوقی از سایرین بیشتر است. به طور کلی هر متنی که حوزه‌ تخصصی ویژه ای را دنبال می‌کند، نیازمند ادیت تخصصی است. 

مقالات علمی و کتابهای دانشگاهی، نتیجه چندین سال تلاش پژوهشگران هستند. از طرف دیگر، مجلات علمی و ناشران معتبر برای چاپ مقالات و کتب علمی ملزم به رعایت استاندارد های ویژه و کنترل دقیق از نظر ویرایش زبانی و فنی هستند. بنابراین، این مجلات در مورد وجود ایراد های ویرایشی و گرامری در مقاله، بسیار سختگیرانه برخورد می کنند. امروزه، اغلب ژورنال های معتبر، در مرحله پذیرش و چاپ مقاله، درخواست ویراستاری تخصصی مقاله و ارایه گواهی ادیت می کنند. در حقیقت، با این کار، مجلات خیال خود را از وجود ایراد های ویرایشی و اشکلات گرامری راحت می کنند.  

آیا موسسه رادان، ادیتور تخصصی در تمام رشته های پزشکی و غیر پزشکی را در اخیتار دارد؟

بله. موسسه رادان انگلیش ادیت، نمایندگی انحصاری شرکت دانش بنیان نیتیو انگلیش ادیت از کشور انگلستان می باشد. این شرکت بین المللی به بیش از 740 ادیتور در رشته ها و گرایش های مختلف دسترسی دارد. ویرایش مقاله به تضمینی همراه گواهی نامه کد دار و قابل استعلام به صورت رایگان برای مقاله شما صادر می گردد. پشتیبانی و ویرایش مجدد بر اساس نظرات اصلاحی ژورنال تا پذیرش و چاپ مقاله، رایگان است.

هزینه ویراستاری تخصصی چگونه محاسبه می شود؟

 ویراستاری تخصصی مقالات در موسسه رادان انگلیش ادیت توسط ادیتور های بومی و نیتیو اسپیکر از انجام می شود. تمامی مقالات به شرکت دانش بنیان ادیت در کشور انگلستان ارسال شده و ادیتور های تخصصی و هم رشته با موضوع مقاله شما، آن را ادیت تضمینی می کنند. هزینه ویرایش تخصصی و پروف ریدینگ (Proofreading) و کپی ادیتینگ (Copyediting) بر اساس تعداد کلمات و مدت زمان تعیین می شود. برای اطلاع از قیمت دقیق ویراستاری به بخش هزینه  ها مراجعه فرمایید. 

جمع بندی و سخن پایانی 

بسیاری از مجلات علمی و ژورنال های معتبر، بلافاصله بعد از سابمیت مقاله و در اغلب موارد، بدون انجام داوری علمی، درخواست ویرایش نیتیو و تخصصی می کنند. در صورت عدم توجه به درخواست ادیت نیتیو و ارایه گواهی ویرایش نیتیو، مقاله شما را به سرعت ریجکت می کنند. این سختگیری برای افرادی که زبان مادری آنها غیر از زبان انگلیسی است، به مراتب بیشتر است.  

یکی از خدمات رادان انگلیش ادیت، به عنوان نماینده انحصاری شرکت دانش بنیان از کشور انگلستان، ویرایش تخصصی و نیتیو است. این ویرایش با کمک بیش از 700 ادیتور تخصصی در رشته های مختلف انجام می شود. ادیت تخصصی به صدور گواهی ادیت توسط شرکت دانش بنیان انگلیسی بوده و دارای کد انحصاری و قابل استعلام برای صحت سنجی است. این ویرایش دارای تضمین ویرایش مجدد و رایگان تا زمان چاپ مقاله است. 

ویرایش نیتیو مخصوص مقالاتی است که شما به زبان انگلیسی نوشته اید ولی نیاز با اصلاح گرامری و رفع ایراد های ویرایشی دارند. چنانچه به هر دلیل مقاله شما به زبان فارسی نوشته شده است، می توانید، درخواست ترجمه مقاله از فارسی به انگلیسی نمایید. پس از ترجمه تخصصی توسط مترجم حرفه ای موسسه رادان و تایید ترجمه، فرایند ویراستاری تخصصی و نیتیو روی مقاله ترجمه شده انجام شود. در این حالت هم گواهی کددار و تضمین توسط شرکت دانش بنیان انگلیسی صادر و ارسال خواهد شد.

4 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خانه ثبت سفارشپشتیبانی